FAQ

Metoda EMS wywodzi się z fizjoterapii. Elektrostymulacja mięśni od wielu lat jest stosowana w wielu dziedzinach medycyny, dzięki odpowiedniemu programowi została wprowadzona do świata treningu indywidualnego i z powodzeniem od kilkunastu lat możemy obserwować jej pozytywne działanie na nasze ciało.

Trening trwa 20 minut. W tym czasie pracują wszystkie większe partie mięśniowe oraz mięśnie głębokie. Cały trening opiera się na współpracy osoby ćwiczącej, która wykonuje podstawowe ćwiczenia z trenerem, który indywidualnie dobiera parametry do ćwiczącego.

EMS jest intensywną metodą treningową. Podczas 20 minut aktywowane są niemal wszystkie grupy mięśniowe, dzięki czemu trening, w krótszym czasie jest bardziej efektywny.

Z uwagi na to, że jest to intensywny trening, niezależnie od poziomu aktywności osoby trenującej, ćwiczymy przez 20 minut raz w tygodniu.

Z uwagi na to, że podczas każdego treningu aktywowane są niemal wszystkie partie mięśniowe i pracuje całe ciało pierwsze efekty treningu są zauważalne już po kilku sesjach treningowych.

Trening EMS o wiele szybciej kształtuje sylwetkę niż tradycyjny trening na siłowni. W ciągu 20 minut pracujemy nad poprawą sylwetki, redukcją tkanki tłuszczowej i poprawą metabolizmu, dzięki czemu jesteśmy w stanie spalać więcej jeszcze długo po treningu.

Tak istnieją przeciwwskazania, aczkolwiek jest ich niewiele. Jeżeli masz wątpliwości co do możliwości korzystania z tego rodzaju treningu najlepiej najpierw skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do tego rodzaju ćwiczeń. Natomiast trening EMS jest idealną formą powrotu do formy po ciąży.

Trening EMS opiera się na pracy z własną masą ciała, bez dodatkowych obciążeń dlatego nie przeciążamy stawów. Dodatkowo dzięki elektrostymulacji aktywujemy mięśnie głębokie odpowiadające za utrzymanie prawidłowej postawy ciała, odciążamy kręgosłup, redukujemy ból pleców.

Na pierwszy treningu należy przyjść wypoczętym. Jest to intensywna forma treningu dlatego zaleca się unikanie dodatkowych form aktywności fizycznych w tym samym dniu. Przed treningiem warto wypić ok. 0,5l wody aby ciało było odpowiednio nawodnione.

Jak najbardziej, trening EMS jest dla każdego. Podczas treningu nie używamy żadnego dodatkowe obciążenia poza własną masą ciała dlatego jesteśmy w stanie wzmocnić ćwiczącą osobę bez dodatkowego obciążania stawów.

Oczywiście. Wykonano sporo badań naukowych na sportowcach którzy dodatkowo do swoich treningów wplatają EMS, jest od oczywiście indywidualnie dobrany do ćwiczącego program w zależności od celu treningowego oraz uprawianego sportu.

Umów się na wizytę poprzez nasz formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 502 272 700