Trening EMS
Electrical Muscle Stimulation to innowacyjny trening personalny z wykorzystaniem stymulacji elektrycznej mięśni.

Polega na kombinacji pracy własnej poprzez świadome napięcie mięśni ciała z ich stymulacją zewnętrzną. Ćwiczenia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego trenera, który indywidualnie dobiera parametry do każdego trenującego.

Udowodniono, że 20 minut EMS raz w tygodniu to optymalny czas na osiągniecie wymierzonych sobie celów. Dlatego ta forma jest idealna dla osób, którym w ciągu dnia brakuje czasu na trening bądź po prostu dla osób niecierpliwych.

EMS to w zupełności bezpieczna forma treningowa, nasi certyfikowani instruktorzy działają zgodnie z założeniem safety first. Każdy klient ma dobierany plan treningowy indywidualnie, więc niezależnie od tego czy Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, wzmocnienie mięśni, ukształtowanie sylwetki czy poprawa jakości życia poprzez złagodzenie bólu pleców czy powrót do formy po kontuzji, trening ten dzięki jego uniwersalności jest idealny dla każdego.

Oszczędzasz czas

Trenujesz 20 minut tygodniowo. Dzięki metodzie treningowej ems pracują wszystkie grupy mięśniowe jednocześnie ze znacznie większą intensywnością. Jest to znaczna oszczędność czasu w porównaniu z konwencjonalnym treningiem na siłowni. Efekty treningu są widoczne już po 8-10 sesjach treningowych.

Plan treningowy

Decydując się na pracę nad swoim ciałem w naszym studiu otrzymujesz opiekę trenera personalnego ems, który indywidualnie dobierze ćwiczenia i parametry treningowe pod Twoje potrzeby oraz będzie monitorował na bieżąco Twoje postępy.

Aktywacja włókien mięśniowych

Elektrostymulacja pozwala na aktywację włókien mięśniowych szybko i wolnokurczliwych dzięki temu w znacznie krótszym czasie jesteśmy w stanie i zwiększyć siłę i jednocześnie wytrzymałość.

Rodzaje treningów

Różnego rodzaju programy treningowe dostosowane przez trenera do potrzeby osoby ćwiczącej pomogą zwiększyć wydolność i kondycję trenującego.

Koncepcja EMS

Koncepcja treningu ems wywodzi się z fizjoterapii. Trener dostosowując ćwiczenia do potrzeb osoby trenującej może pomóc w powrocie do pełnej sprawności po kontuzji.

Odciążenie kręgosłupa

Poprzez głęboką stymulację wzmacniamy mięśnie stabilizacyjne, które między innymi odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy i odciążają kręgosłup. Dodatkowo podczas treningu nie stosujemy obciążenia zewnętrznego co odciąża nasze stawy.

Poprawa metabolizmu

Podczas sesji treningowej podkręcamy nasz metabolizm dzięki czemu spalamy mnóstwo kalorii w trakcie jak i po treningu co wspomaga znacznie bardziej efektywne spalanie tkanki tłuszczowej.

Działanie wielokierunkowe

Podczas treningu pracują wszystkie grupy mięśniowe jednocześnie, polepsza się kondycja skóry która jest bardziej napięta co rysuje nam ładnie wymodelowaną sylwetkę.

Redukcja cellulitu

Dzięki treningowi ems poprawiamy ukrwienie mięśni oraz wspomagamy przepływ limfy. Jest to przede wszystkim widoczne w poprawie kondycji skóry oraz znacznej redukcji cellulitu.

Efektywność

Trening EMS całego ciała, jest wysoce efektywną i oszczędną czasowo metodą treningową służącą zwiększeniu siły i masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Sesja treningowa trwa zaledwie 20 minut i jest zawsze prowadzona przez wykwalifikowanego trenera, który monitoruje trening i jego efekty. Systematycznie 1 raz w tygodniu wystarcza do osiągnięcia indywidualnych celów, a skuteczność treningów potwierdzona jest w licznych badaniach naukowych.

Trening zawsze odbywa się w ustalonym wcześniej, powtarzającym się terminie. 1 raz w tygodniu – przez 20 minut! Tydzień po tygodniu, otrzymujemy odczuwalny bodziec treningowy, który gwarantuje nam osiągnięcie celu z największą efektywnością

Motywacja

Dzięki opiece certyfikowanego specjalisty, trening EMS jest „treningiem indywidualnym/personalnym”, w którym to trenerzy odgrywają decydującą rolę. Ich zadaniem jest znalezienie równowagi pomiędzy poziomem możliwości, a celami klienta, oraz zapewnienie pomyślnej realizacji poprzez indywidualną motywację. Jednym z głównych zadań trenera jest monitorowanie przestrzegania terminów. Wyrobienie sobie nawyku powoduje zmianę początkowej motywacji treningowej, na trwałą i całościową zmianę naszych przyzwyczajeń, wliczając w to bardziej aktywny styl życia!

Bezpieczeństwo

Odpowiednio przebadana technologia, która powstawała przez wiele dziesięcioleci we współpracy z doświadczonymi trenerami, stanowi podstawę bezpiecznego treningu. Od samego początku nauczamy specjalnie stworzonych procedur treningowych, które zapewniają odpowiedzialne korzystanie z systemu. Wytyczne dotyczące bezpiecznego stosowania zostały opracowane poprzez analizę praktycznych doświadczeń i połączenie ich z badaniami naukowymi. Te zasady bezpieczeństwa na pierwszym miejscu stanowią obecnie złoty standard dla wszystkich profesjonalnych dostawców EMS.

EMS Medyczny vs Klasyczny Trening
Kryteria EMS Trening na siłowni
Czas treningu 20minut/tydzień 60-90 minut/4x w tygodniu
Ilość spalonych kalorii Do 1000kcal ok. 400kcal
Spalanie tkanki tłuszczowej ok. 2-3 razy szybciej Zależy od treningu
Widoczne efekty Po ok. 10 sesjach Po ok. 20 sesjach
Zaangażowanie wszystkich mięśni tak tylko niektóre ćwiczenia
Aktywacja mięśni głębokich Zawsze Dopiero po kilku sesjach treningowych
Ryzyko kontuzji Brak Wysokie
Dla Kogo?

Trening z elektrostymulacja mięśni to innowacyjna metoda treningowa, która w ciągu 20 minut angażuje wszystkie partie mięśniowe jednocześnie. Pozwala to na bardziej efektywną pracę w znacznie krótszym wymiarze czasowym. Dodatkowo impulsy docierają do głębszych warstw mięśniowych, dzięki czemu znacznie skuteczniej wzmacniają mięśnie głębokie, które podczas konwencjonalnego treningu na siłowni trudniej zaangażować do pracy.

Trening EMS jest bardzo wszechstronną metodą, więc niezależnie od zadanego sobie celu, czy to zwiększenia wydolności, wzmocnienia mięśni czy spalenia tkanki tłuszczowej i ukształtowania sylwetki, może on być indywidualnie dopasowany do potrzeb danej osoby ćwiczącej. EMS można trenować niezależnie od swojej kondycji, ćwiczą go i osoby które dopiero rozpoczynają aktywność fizyczną jak i zawodowi sportowcy.

EMS dla każdego

Trening z elektrostymulacja mięśni to innowacyjna metoda treningowa, która w ciągu 20 minut angażuje wszystkie partie mięśniowe jednocześnie. Pozwala to na bardziej efektywną pracę w znacznie krótszym wymiarze czasowym. Dodatkowo impulsy docierają do głębszych warstw mięśniowych, dzięki czemu znacznie skuteczniej wzmacniają mięśnie głębokie, które podczas konwencjonalnego treningu na siłowni trudniej zaangażować do pracy.

Trening EMS jest bardzo wszechstronną metodą, więc niezależnie od zadanego sobie celu, czy to zwiększenia wydolności, wzmocnienia mięśni czy spalenia tkanki tłuszczowej i ukształtowania sylwetki, może on być indywidualnie dopasowany do potrzeb danej osoby ćwiczącej. EMS można trenować niezależnie od swojej kondycji, ćwiczą go i osoby które dopiero rozpoczynają aktywność fizyczną jak i zawodowi sportowcy.

EMS dla zapracowanych

20 minut – tyle zajmuje standardowy trening EMS.  Dzięki rewolucyjnej metodzie, która uruchamia wszystkie włókna mięśniowe jednocześnie i powoduje 150x więcej skurczów mięśni niż trening konwencjonalny jesteś w stanie osiągnąć więcej w krótszym czasie. Obniżenie poziomu stresu, lepsze samopoczucie, większa wydajność w działaniu czy redukcja bólu pleców wynikająca z siedzącego trybu życia to tylko część efektów rozpoczęcia treningów EMS z nami jeśli dodatkowo chcesz wymodelować sylwetkę lub zwiększyć wytrzymałość  to dzięki indywidualnemu podejściu jest to możliwe. 

 • 91% trenujących metodą EMS poprawiło swoją wydajność w pracy lub obniżyło poziom stresu,
 • korzystaj przed pracą, po pracy lub w przerwie na lunch, – to tylko 20min!
EMS dla dbających o swoje ciało

Udowodniono, że podczas treningu EMS znacznie szybciej spalamy tkankę tłuszczową i podkręcamy metabolizm. Dzięki lepszemu ukrwieniu mięśni i pobudzeniu układu limfatycznego skóra staje się bardziej jędrna, napięta. Pomaga to w ukształtowaniu ładnej, zgrabnej sylwetki u osób borykających się z nadmiarem kilogramów lub trudniejszymi do wymodelowania miejscami. Trenuj 20 minut raz w tygodniu! 

 • Redukcja cellulitu,
 • Utrata tkanki tłuszczowej w problematycznych częściach ciała m.in.: brzuch, uda, pośladki, skuteczne wyszczuplanie sylwetki,
 • Wzmacnianie i ujędrnianie zwiotczałych mięśni,
 • Wzrost jędrności i elastyczności skóry,
 • Pobudzenie układu limfatycznego,
 • Usuwanie toksyn poprzez uwolnienie produktów przemiany materii
EMS dla osób wracających do zdrowia

Elektrostymulacja działa przeciwbólowo w miejscu urazu, dodatkowo poprawia krążenie obwodowe, zmniejsza odczyn zapalny i przyśpiesza zrost tkanki kostnej.
Podczas pobudzania danej grupy mięśniowej do pracy elektrostymulacją nie obciążamy układu kostnego, oddechowego, ani krwionośnego, dzięki czemu ten rodzaj treningu może być stosowany nawet u osób ciężko chorych (po wykluczeniu przeciwwskazań). Przykładem stanu gdzie EMS jest dobrą metodą wspomagającą jest leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Badania ukazują, że długotrwałe stosowanie elektrostymulacji mięśniowej powoduje rozrost mięśni, skutkujący wzrostem ich napięcia i siły skurczu. 

EMS dla osób z bólem pleców

W dzisiejszych czasach wiele ludzi skarży się na problemy związane z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa ciała, czy nadmierny stres mogą wpłynąć na nasilenie się bólu. Zaplanowany odpowiednio trening nastawiony na wzmocnienie mięśni grzbietu w szybkim czasie redukuje bóle kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę, że podczas ćwiczeń EMS nie używa się obciążenia zewnętrznego (np. Hantli, sztang, kettleball), które mogłoby przyczynić się do przeciążenia mięśni. Obciążeniem podczas treningu z elektrostymulacją jest impuls o odpowiednim natężeniu, wywołujący skurcz mięśni.

Dzięki indywidualnemu doborowi parametrów, osoba poddana treningowi jest w stanie zaangażować osłabione mięśnie w pracę z obciążeniem, wpływając na poprawę siły i wytrzymałości tej partii mięśniowej. EMS jest bezpieczną formą nie tylko w prewencji związanej z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, ale również jako forma leczenia już występującego bólu. Ponadto wysmukla ciało, wpływając na poprawę wyglądu sylwetki

EMS dla seniorów

Trening osób w starszym wieku często ukierunkowany jest na inne cele niż osób młodszych z tego powodu dokładna analiza potrzeb i możliwości niezbędna jest by trening był bezpieczny i przynosił jak najwięcej korzyści zdrowotnych. Przykładami dodatkowych czynników, które trzeba uwzględnić podczas ćwiczeń są np. mniejsza ruchomość stawów oraz wolniejsza regeneracja mięśni i innych tkanek. Z pomocą w tych sytuacjach przychodzi EMS, dzięki zastosowaniu elektrostymulacji i ćwiczeń opartych na masie naszego własnego ciała nie obciążamy stawów i kości pozwalając im bezpiecznie pracować i zwiększając ich wytrzymałość w dłuższym okresie czasu. 

Oprócz ochrony stawów i kości  trening EMS

 • wzmocni nasze mięśnie oraz ogólną kondycję,
 • polepszy ukrwienie tkanek zwalniając procesy starzenia,
 • pomoże w obniżeniu ciśnienia krwii,
 • w połączeniu z dietą obniży poziom cukru we krwii oraz cholesterolu,
 • zwiększy aktywność naszego układu nerwowego co dodatkowo będzie miało pozytywny wpływ samopoczucie,
EMS dla sportowców

Elektrostymulacja działa przeciwbólowo w miejscu urazu, dodatkowo poprawia krążenie obwodowe, zmniejsza odczyn zapalny i przyśpiesza zrost tkanki kostnej.
Podczas pobudzania danej grupy mięśniowej do pracy elektrostymulacją nie obciążamy układu kostnego, oddechowego, ani krwionośnego, dzięki czemu ten rodzaj treningu może być stosowany nawet u osób ciężko chorych (po wykluczeniu przeciwwskazań). Przykładem stanu gdzie EMS jest dobrą metodą wspomagającą jest leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Badania ukazują, że długotrwałe stosowanie elektrostymulacji mięśniowej powoduje rozrost mięśni, skutkujący wzrostem ich napięcia i siły skurczu. 

Centrum fizjoterapeutyczne znajdujące się na Basenie Brynów – EMS | Fizjoterpia | Masaż

Wyjątkowe i nowoczesne miejsce z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym.

KONTAKT

Kościuszki 104 (Basen Brynów)
40-519 Katowice

Pon – Pt: 6:30 – 21:30

Sb: 8:00 – 18:00

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © EMS20STUDIO 2023